Dom szkieletowy – spełnij swoje marzenia

Większość domów jednorodzinnych, jakie możemy spotkać na osiedlach w całym kraju, jest budowana z wykorzystaniem tradycyjnej technologii murowanej. Mimo niezaprzeczalnych zalet ma ona również liczne wady, a najważniejsza to niezwykle długi czas budowy takiego domu, sięgający niekiedy nawet kilku lat.

Warto poszukiwać alternatywnego rozwiązania umożliwiającego spełnienie marzeń, a jest nim z pewnością funkcjonalny i łatwy do postawienia dom szkieletowy. Takie domy są rozpowszechnione w wielu regionach świata, zwłaszcza na całym terenie Stanów Zjednoczonych, a w Europie buduje się je w państwach skandynawskich. Tego typu konstrukcje powstają w rekordowo krótkim czasie, od rozpoczęcia prac przy fundamentach do oddania domu pod klucz mija nie więcej niż 3-4 miesiące. Budowa sprowadza się do sporządzenia szkieletu z wysokiej jakości belek drewnianych, odpowiednio zabezpieczonych przed wilgocią i innymi czynnikami atmosferycznymi i biologicznymi. Szkielet wypełnia się izolacją, najczęściej wełną mineralną, z zewnątrz obija deskami czy popularnym sidingiem, a od wewnątrz zazwyczaj na ściany kładzie się praktyczne płyty gipsowo-kartonowe. Można również pokryć je deskami zabezpieczonymi bezbarwnym lakierem, podkreślającym piękny, naturalny układ słojów.

Budowa domu szkieletowego może wydawać się prosta, ale ze względu na staranność i dokładność, z jaką trzeba wykonać wszystkie niezbędne prace, lepiej powierzyć to zadanie specjalistom. Wiele firm oferuje już takie usługi i z roku na rok zyskują one zaufanie szerokiego grona zadowolonych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.