Jak wybrać najlepsze drzwi do domu

Ważną częścią budowy domu jest jego wykończenie, do którego wykorzystuje się starannie dobrane materiały. W pewnym momencie trzeba też podjąć ważną decyzję co do wyboru odpowiednich drzwi zewnętrznych do domu oraz drzwi wewnętrznych, które oddzielą od siebie poszczególne pokoje. Pełnią one nie tylko rolę czysto dekoracyjną, ale przede wszystkim praktyczną i to właśnie powinniśmy brać pod uwagę przy ich wyborze.

Jakie drzwi zewnetrzne możemy wybrać.

Funkcjonalne drzwi wejściowe zewnętrzne to nie tylko ozdoba, lecz i ochrona przed chłodem i wilgocią, a kiedy nie ma nas w domu, również przed wizytą niezapowiedzianych gości, czyli, krótko mówiąc, złodziei. Kradzieże i włamania zdarzają się wszędzie, nawet w najbardziej spokojnej okolicy, a zapobiec im może montaż solidnych i wytrzymałych na wyważenie drzwi zewnętrznych metalowych. Nie jest to jednak jedyny materiał wykorzystywany w produkcji skrzydeł drzwiowych. Równie często są to mieszanki tworzyw sztucznych z uszlachetniaczami, z których robi się stosunkowo tanie drzwi zewnętrzne pcv, powszechnie dostępne w sklepach czy marketach z artykułami budowlanymi i wykończeniowymi. Mimo że zastosowane w nich ocieplenie zapewnią nam ciepło, to skutecznej ochrony przed włamaniem już niestety nie, dlatego zdecydowanie lepsze będą drzwi zewnętrzne drewniane. Ceny ich są niewiele wyższe, a grube lite drewno trudniej będzie sforsować, nawet z użyciem narzędzi. Hałas, jaki się przy tym zrobi, zaalarmuje też sąsiadów, a skuteczną zaporę stworzą także mocne zamki w wielopunktowym systemem ryglowania. Zarówno drzwi drewniane zewnętrzne, jak i atestowane drzwi zewnętrzne antywłamaniowe możemy kupić w wielu rozmiarach, a większość firm je oferujących dokonuje stosownych pomiarów i zapewnia profesjonalny montaż w domu klienta.

O czym warto wiedzieć, wybierając drzwi wewnętrzne.

Zupełnie odmienne kryteria wyboru muszą nami kierować przy wyborze odpowiednich drzwi wewnętrznych. W tym przypadku nie mają znaczenia zabezpieczenia przed włamaniem czy gruba izolacja termiczna, a na pierwszy plan wysuwa się wygląd. Lubimy mieć w domu estetyczne i gustownie dobrane wyposażenie, a nasze wymagania w tej kwestii możemy w pełni zaspokoić, montując jeden z eleganckich modeli drzwi wewnętrznych drewnianych. Oczywiście wybiorą je przede wszystkim miłośnicy klasycznego stylu urządzenia domu czy mieszkania, a takie trendy prowansalskie czy nawet kolonialne są zawsze modne. Tych, którzy wolą styl industrialny lub skandynawski, chętniej kupią nowoczesne drzwi wewnętrzne, minimalistyczne w formie, w kolorystyce utrzymanej w lubianych ostatnio odcieniach szarości. Kupując drzwi wewnetrzne możemy też wybrać ich szerokość czy sposób otwierania. Ciekawie w dużym salonie będą wyglądały drzwi wewnętrzne dwuskrzydłowe, ale dzieci będą zachwycone drzwiami wewnętrznymi przesuwnymi. Takie rozwiązania niestety są dosyć kosztowne i kiedy nie dysponujemy środkami w takiej wysokości, to zawsze możemy zdecydować się na tradycyjne białe drzwi wewnętrzne z PCV, których kolor zawsze pasuje do wszystkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.